• Kezdhetünk?
  • Partnert keresek
digitális prekurzor sitelogo kúsz péter
  • Kezdhetünk?
  • Partnert keresek

A Prekurzor sztori: Rólam

Digitális Prekurzor kulcsszerepem: kihozni az előnyösebb működést a munkaszervezetek számára. Akikkel a munka során találkozom, őket inspirálom ugyanerre (tapasztalatból teszem).

A korai Y generáció tagja vagyok. A vállalkozás előtt a beszerzés és a logisztika szakma tudatos és szintén lelkes, elhivatottja voltam. Amióta az eszemet tudom: a folyamatok, a rendezettség megértése, látványa vonzott. Szinte mindegyik szakterületen dolgoztam, ahol járművekkel foglalkoznak (autó, teherautó, vasút, busz).

A 2000-es években a kereskedelmi technikus  gyakorlatok során a megújítás lehetőségeit lestem, miután átláttam a „mi így szoktuk, ezért neked is így kell”dolgot. Mindig megkérdeztem, hogy miért kell így, legtöbbször nem tudtak meggyőző választ adni. Y-ként mindannyian tapasztaltuk az elavult szabályozás és bourn-out jeleit a kollégákban, vezetőkben. Akkor miért nem akarnak változást? Miért nem tesznek valamit amitől jobb lesz?

Ezért, érteni akartam mi zajlik az emberekben, a vezető hogyan motiválja, lelkesíti a munkatársait. (2000-2003 évektől)

Az első 7-8 évben: egy apró javulási ötletem elfogadása és az apró mosolyok tettek boldoggá. Itt, ezekben az években kezdődött igazán az üzleti és a szervezeti kiválóság keresése. (Akkoriban az ÁVF-re jártam közgazdász-logisztikus szakra, itt vezetés-szervezés egy erős tárgy volt.)

Mindig azon gondolkodtam, hogy ha a folyamat egyik részén módosítanék hogyan hathat a többire?
Ez volt a célom: ha változást indítványozok, azzal ne rontsak többet. (Ne csak „okoskodjak”, maradjak elérhető, mutassak példát, készítsem jól elő a témát). A 2010-es évek elején önmagam megváltásán is dolgozni kezdtem. Ekkor, 2013-ban kapott el az e-business, a METU (régi nevén: a BKF főiskolán), ma egyetem. Itt rengeteg muníciót kaptunk a digitális ügyvitel, start-up építés témakörökben. Erről az időszakról a „Hol találkozhattunk?” aloldalon írok.

Kúsz Péter Mini Cooper
Digitális projektek megindítója, vezetője vagyok

Milyen velem a munka?
Megérkezem. Körbenézek. Diagnózist készítek. Rámutatok a gócpontokra, ha találok olyat, amihez jól értek – megoldási javaslatokkal állok elő. Ilyenkor miután megvan a go / no-go döntések után, a megvalósítás feladatokban nyakig belemerülök.

Aktívan  együtt dolgozom a csapattal, nem csak a partvonalról állva „edzősködök”, aki néha befut a pályára észt osztani. Hozzám közel a diagnoszta és a katalizátor szerep illik (többek között, ezért a Prekurzor).

Megmutatom, hogyan lehetne a megoldást megépíteni. A döntést ti hozzátok meg, én mindvégig veletek maradok ha arra szükségetek van.  Kifejezetten örülök, annak, amikor egy szoros, jövőtudatos együttműködés alakul ki közöttünk. Ha, a helyzet úgy kívánja leader szerepbe lépek, és felhúzlak titeket. Máskor, „szimpla” megoldóemberként dolgozom, a csapat, a vállalkozás szervezete részeként külsősként.

Amikor, projektben dolgozom csapattagként és vezetőként, különös igaz rám: szeretek tanulni a megbízótól és a csapatától is. Én is hozok újdonságokat számukra is.

Kiállok magamért, és ugyanannyira néha jobban: másokért is. Az elmúlt 20 év-25 évből számtalan példát tudok, amikor megtettem. Tanuló terep volt sok éven át: mikor és meddig várjak, mikor lépjek oda. Hogyan tudok kiemelni másokat, v helyzeti előnybe helyezni őket.

Fontos rész következik:

Külsős/belső munkatársként a win-win helyzetek megtartásában hiszek. Kölcsönösségre törekszem. Partneri viszony az egyik legfontosabb a számomra. Ez azt jelenti nem alvállalkozód leszek, hanem a partnered! Így érthető, miért emelem ezt ki ennyire. Kizárólag a partneri szint megtartása és fejlesztés lehet a közös eredmények és a siker kulcsa. Egymás szekerét is toljuk, húzzuk a közös munka során. Nincs (illetve legfeljebb  legminimálisabb az) alá-fölé rendeltségi viszony. Rugalmas vagyok, de nem a végletekig. Jelzem előre és közben is a zavart.  Adok rendszeresen visszajelzéseket. Ugyanezt be is tudom fogadni.

A közös munka végét jelenti:
Ahol szinte nulla visszajelzés jön, ritkuló együttműködés kifogásokra hivatkozással, erősödő alá-fölé viszony, ott, akkor szerződést bontok. Máshol nagyobb szükség van rám. Megyek oda.

Attitűdöm: vezetői típus, leader. Innovátor. Az 1-es szám karakter jellemzőivel rendelkezem.”ENFJ”

9 éve egyéni vállalkozó. 11 éve az ICT világban ügyködöm. Legtöbbet a digitális szervezeti működés fejlesztésén dolgoztam. Ezt 2015-től viszem. Pl. webshop szervezet kialakítása, működtetése, digitális logisztikai folyamatok, korszerű ügyfélkiszolgálás bevezetésével.

A kölcsönös tisztelet, a valós együttműködés, az egyenesség (építő kritika), a retrospektív képessége mind-mind nagyon fontos emberi jellem. Az utóbbi egy projektmódszertani eszköz is (retro): közösen tanulni akarunk a kevésbé jól sikerült helyzeteinkből illetve ami jól sikerült azt meg szeretnénk közösen ünnepelni.

.

A The Precursorius vállalkozásomnak létrehoztam egy 5 szintű digitális és szervezeti érettséget vizsgáló modellt. A diagnózist követően ismertetem a cégvezetővel hol járnak és hova juthatunk el közös erőbedobással.

Szuperképességem
Tudatosan fűzöm össze az informatikai megoldásokat, az üzleti- és szervezeti-működés fejlesztésével.

Így együtt kezelve új lendületként rendszerbe rendezve a régi és az új  összetevőket, megszületik a megújulás.

A munka itt még nem ér véget. Az enyém sem. A munka java most kezdődik igazán. Egy kevésbé sikeres digitális transzformáció példáját idézem, mert az üzleti megújulás nem akkor születik meg, amikor egy kész szoftvert a munkatársak elé tárjuk.  „Itt van. Holnaptól csak ebben és ezzel dolgozhattok. Minden eddigit felejtsetek el, akinek nem tetszik, ott az ajtó”