Eredeti gondolatom forrása: saját blogposzt, a Kúsz Péter Prekurzor Facebook oldalról, dátum: 2024. augusztus 8.
Termékeladás-fókusz hatásai
2024 nyarán azzal találkozom tucatszámra az AI-jal építeni valmait az új aranyláz. A chatgpt-re épülő tovább termékesítésre, mint könnyűnek tűnő pénzforrásra egyre több vállalkozótársam ráállt. Az értékesítés szövegeiben, tehát a promócióikban kialakult egy szerintem kevésbé jó berögződés. Gyakrabban a facebook hirdetésekben láttam hirdetéseket a nyári és őszi időszakban. A több mint a fele olyan hatást keltett bennem és vélhetően a laikus emberekben, mint az úgynevezett „mainstream ezotéria” pl. a Blikk magazinban. Tanács: nem kéne lejáratni ezt a témát itt az elején.
Na, már most ICT, AI üzleti-informatika témakör egyáltalán nem ezotéria. Itt, máshogyan kell ezt előadni.
A jelen kommunikációkból én csak azt latom h terméket akarnak rásózni a vállalkozásokra, megint. A 10-es évek első digitalazációs projekt roham lezajlott. A digitálisan nem analfabéták (digitálisan érettebbek) a kommentekben azt reagálnak: egyszerűen komolytalankodnak, nevetgélnek, beszólnak a vélt szolgáltatónak. A többség (vélhetően) joggal megkérdőjelezi hirdető a céget és vállalkozást. Egyrészt nem jó ezt látnom a vállalkozói társadalommal együtt érezve, másrészt szemet szúrt, vajon mi állhat a háttérben.
A marketingesnek is látniuk kellene ezt akik a kommunikációs tervet nem egymásról kellene másolniuk.
A feltételes jövő idő jelentése: "talán igen, talán nem, nem tudjuk"
Szavak amelyekre felfigyeltem:
„Segithet, fejleszthet, adhat, lehet, valószínű, hozhat,… „
Annak érdekében, hogy ne ígérjenek valótlanságot
A feltételes jövő idő oka legalább 2
-
1) Fogyasztóvédelmi törvény - tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat
Megadja többek között miről hogyan lehet, szabad kommunikálni (hivatkoztam).
-
2) A könnyűnek tűnő meggazdagodást nehéz eladani, termékként
Még alig néhányan tapasztalták meg a tényleges hatást, amit eredményeknek hívnak. Még nincs kiforrott tapasztalat-cunami arról, mi válik be, kinek és hogyan.
Mi lehet jobb megoldás az LLM termék tovább értékesítésénél?
Saját nézőpontom: a 12 év digitális ügyviteli megoldásépítés tapasztalatára épül ve ki tudom jelenti, a szolgáltatás-vezérelt látásmód nem zárja ki a termék-értékesítés fókuszt sem.
A feltételezés kiválthatja (feltételezés) ha az No Code és AI integrációt végző személy vagy csapat megszerzi a háttértudást.
Bevonás
A megoldástervezési szakaszban bevonni külső illetve belső szereplőt aki azaz a beavatkozás előtt képes meglátni az AI-ban a lehetőségeket és kockázatokat is.
Szervezeti működés
Összefoglalni az adott vállalkozás működését merre és hogyan érdemes merre nem javaslatot haladni.
A szervezeti funkciók célja, értelme, ideális működése
Az ügyfél és a szolgáltató legyen tisztában a következményekkel az AI integráció vélt és valós kockázatait figyelembe véve haladjanak lépésről lépésre.
Benchmark kimutatások a kiváló szervzetek működésről, a változásmenedzsmentről. A szervezetfejlesztésről. A sikeres és a siekertelen digitális transzformációs projektről.